DVBT vysílání

      Naše firma instaluje komplety k příjmu vysílání pomocí antény a případně servisuje problémy s nimi spojené.  V nedávné době nás všechny potkal přechod na DVBT – 2 tak zde je k tomuto tématu pár zmínek.

     DVB-T2 (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je nový standard pozemního (anténního) televizního vysílání, kterým je již pokryta téměř celá ČR a který bude zanedlouho představovat jediný způsob, jak televizní vysílání naladit. DVB-T2 vychází z původního standardu DVB-T. Liší se způsoby komprese, tedy algoritmy, které snižují potřebný datový tok. Zatímco DVB-T využívá kompresi MPEG–2 a MPEG–4 (v ČR vysílají všechny stanice v MPEG–2), DVB-T2 může být šířeno s kompresí MPEG-4, nebo HEVC (s kodekem H.265). Česko, resp. České Radiokomunikace se rozhodly pro druhou, modernější možnost.

Jak DVB-T2 naladit?

     Abyste naladili vysílání v DVB-T2 HEVC / H.265, musí televizor nebo set-top box tento standard podporovat. Informaci o tom, jestli vaše televize, respektive set-top box nový standard podporuje, najdete přímo v detailu produktu a rovněž v manuálu daného zařízení.

Přelaďování televizních přijímačů DVB-T2 není nijak složité. Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chce přidat.

Theme: Overlay by Kaira